Slavia vydřela hubenou výhru v Pardubicích. Návrat do čela zařídil z penalty Jurečka

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Slavia vydřela hubenou výhru v Pardubicích. Návrat do čela zařídil z penalty Jurečka
Aktualizováno
Slavia vyhrála díky jediné brance.
Slavia vyhrála díky jediné brance.
Profimedia
Fotbalisté Slavie zvítězili v osmém kole FORTUNA:LIGY v Pardubicích 1:0. Jediným úspěšným střelcem duelu se navzdory velké převaze hostů stal ve 28. minutě z penalty Václav Jurečka (29), který konečně nachází ztracenou formu z konce minulého ročníku, když se v kombinaci s vystoupením v národním týmu prosadil podruhé v řadě. Sešívaní díky němu potvrdili, že se jim proti celku z východu Čech nadmíru daří, když s ním pošesté v řadě neinkasovali, a na čtvrteční utkání Evropské ligy v Ženevě se tak naladili nejtěsnější možnou výhrou.

Pardubice – Slavia 0:1

Svěřenci Radoslava Kováče se věhlasnějšího soka nezalekli a v úvodu se s ním snažili hrát otevřenou partii. Individuální kvalita se ovšem začala postupem času projevovat a sešívaní si po 20 minutách hry vypracovali několik nadějných příležitostí. Osamocený Muhamed Tijani nejprve nedokázal hlavou usměrnit míč na bránu a David Douděra následně pouze vyprášil rukavice Viktora Budinského.

Ve 28. minutě dostali Pražané možnost penalty po faulu na Lukáše Provoda a Jurečka z puntíku neomylně otevřel skóre. V závěru první půle mohl přidat druhý gól Slavie Matěj Jurásek, ale mladý talent poslal svůj pokus doprostřed.

Statistiky utkání.
Livesport

Krátce po změně stran se hrubé chyby před vlastní šestnáctkou dopustil mladý stoper Ondřej Kukučka, kterého o míč oloupil ve spolupráci s Tijanim Conrad Wallem, jenže norský záložník si poté vylámal zuby na připraveném Budinském. Gólman Pardubic se zaskvěl i proti střele Jurečky z úhlu v 57. minutě a udržel naděje svého týmu na bodový zisk.

Chvíli nato slávistický útočník zahodil další šanci, když z bezprostřední blízkosti přestřelil. Přes obrovskou převahu tak sešívaní pojistku nepřidali, ale mrzet je to nemuselo, jelikož Aleš Mandous v klíčovém okamžiku v závěru famózně vyškrábl hlavičku Williama Mukwelleho.

Tabulka FORTUNA:LIGY