Tanko zná trest za udeření slávisty Douděry. Baníku bude chybět tři zápasy

Tanko neudržel nervy na uzdě ve vypjatém momentu.
Tanko neudržel nervy na uzdě ve vypjatém momentu.Profimedia
Ostravský fotbalista Abdullahi Tanko (25) dostal od disciplinární komise LFA trest na tři soutěžní zápasy za vyloučení po udeření slávisty Davida Douděry (25). Českobudějovický klub zaplatí 90.000 korun za to, že jeho fanoušci v duelu 18. ligového kola v Plzni opakovaně použili pyrotechniku. LFA o trestech informovala v komuniké po dnešním zasedání komise.

Douděra v souboji o míč do Tanka na kraji hřiště strčil a povalil ho na atletickou dráhu. Nigerijský útočník se rychle zvedl a Douděru hrudníkem srazil na trávník. Tanko v 67. minutě dostal od rozhodčího Karla Roučka červenou kartu. Baník doma podlehl Slavii 2:3.

Baník bude svou ofenzivní oporu postrádat v zápasech s Českými Budějovicemi, Plzní a Mladou Boleslaví.

Českobudějovičtí příznivci během druhého poločasu v Plzni ze svého sektoru čtyřikrát vhodili na hřiště dýmovnici. Utkání, které Jihočeši prohráli 0:5, kvůli tomu bylo na několik minut přerušeno. Viktoria za porušení povinností pořadatele zaplatí 20 tisíc korun.