Mbappé se vyjádřil k situaci v PSG: O prodloužení smlouvy jsem nikdy nejednal

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Mbappé se vyjádřil k situaci v PSG: O prodloužení smlouvy jsem nikdy nejednal
Kylian Mbappé s PSG smlouvu neprodlouží.
Kylian Mbappé s PSG smlouvu neprodlouží.
AFP
Kylian Mbappé (24) prolomil mlčení a vydal prohlášení, ve kterém říká, že s PSG nikdy o prodloužení smlouvy nejednal. Dopisem prý jen potvrdil své rozhodnutí, které vedení klubu sdělil už 15. července minulého roku. Situace okolo hvězdného Francouze se zdá být více než zřejmá – úřadující mistr Ligue 1 o něj nechce přijít zdarma, a tak jej patrně bude nucen prodat už letos v létě.

Mbappé přišel do PSG v roce 2018 z Monaka za 180 milionů eur jako druhý nejdražší fotbalista všech dob po Brazilci Neymarovi. Loni prodloužil smlouvu do roku 2024 s opcí, kterou nevyužije.

V prohlášení Mbappé uvedl, že toto rozhodnutí sdělil klubu už před rokem. "PSG bylo informováno 15. července 2022 o mém rozhodnutí neprodloužit smlouvu. Jediným cílem dopisu bylo potvrdit to, co bylo již dříve řečeno," napsal Mbappé dnes agentuře AFP.

Mistr světa z roku 2018 je nejlepším střelcem v historii pařížského klubu. V uplynulé sezoně mu pomohl k jedenáctému titulu 28 góly, počtvrté také vyhrál anketu o nejlepšího hráče Ligue 1. S PSG slavil francouzský titul pětkrát, ale na vytouženou trofej v Lize mistrů nedosáhl.

Smlouvu chce nicméně Mbappé dodržet. "Už v minulých týdnech veřejně ujišťoval, že chce v příští sezoně hrát v Paříži. Letos v létě nežádá o odchod, jen klubu potvrdil, že opci na další rok nevyužije," stojí v prohlášení hráče a jeho zástupců.

O Mbappého měl velký zájem už dříve Real Madrid, který nyní přišel o jiného francouzského střelce Karima Benzemu, jenž zamířil do Saúdské Arábie.

Argentinský mistr světa Messi se po vypršení dvouleté smlouvy rozhodl hrát severoamerickou MLS za Inter Miami.

Další fotbalové přestupy a spekulace