Stačilo 80 vteřin. Messi pomohl Argentině nejrychlejší brankou kariéry porazit Austrálii

Lionel Messi vstřelil úvodní gól hodně rychle.
Lionel Messi vstřelil úvodní gól hodně rychle.AFP
Lionel Messi nejrychlejším gólem ve své kariéře pomohl fotbalistům Argentiny k vítězství 2:0 nad Austrálií. Messi (35) skóroval v přípravném utkání v Pekingu už po 80 vteřinách hry. Mistři světa vyhráli devátý zápas po sobě.

Messi, jenž je na odchodu z Paris St. Germain do Interu Miami, otevřel skóre v repríze prosincového osmifinále světového šampionátu v Kataru střelou zpoza vápna k tyči. Rekordní sedminásobný držitel Zlatého míče vstřelil branku v každé minutě základní hrací doby s výjimkou úvodní minuty.

Podle twitteru Gracenote se mezi střelce nejčastěji zapsal v 87. minutě, a to v 16 případech. Pojistku dnes přidal v 68. minutě střídající Pezzella.

V pondělí se svěřenci trenéra Lionela Scaloniho představí v Jakartě proti domácí Indonésii.

Utkání Argentina – Austrálie 2:0