Švédsko zdolalo v přípravě Albánii, Severní Makedonie nestačila na Černou Horu

Švédsku stačil jen jeden gól.
Švédsku stačil jen jeden gól.Profimedia
Fotbalisté Severní Makedonie, kteří budou v červnu soupeřem české reprezentace v generálce na evropský šampionát v Německu, podlehli v přípravě v turecké Antalyi 0:1 Černé Hoře. Švédsko zdolalo doma 1:0 Albánii a zvítězilo poprvé pod novým koučem Jonem Dahlem Tomassonem.

O výhře Černé Hory rozhodl na konci prvního poločasu kapitán Jovetič, s 35 góly nejlepší střelec národního týmu své země. Makedonci nezvítězili počtvrté ze sebou, což nezměnil ani útočník pražských Bohemians 1905 Ristovski, který odehrál závěrečnou půlhodinu.

Švédům zařídil triumf nad vítězem "české" kvalifikační skupiny o Euro v 62. minutě hlavou útočník Gustaf Nilsson. Rovněž Albánie, za kterou nastoupil sparťanský záložník Qazim Laci, nevyhrála počtvrté v řadě, třikrát navíc neskórovala.

Vedle Albánie dnes hráli z účastníků letního Eura ještě Srbové, kteří zvítězili v Larnace 1:0 nad Kyprem. Jedinou branku vstřelil v sedmé minutě Sergej Milinkovič-Savič, krátce nato neproměnil kanonýr Mitrovič penaltu.