Anderson se stane historicky nejdražším Angličanem, City zaplatí více než 100 milionů liber

Elliot Anderson nechybí v anglickém národním týmu na MS.
Elliot Anderson nechybí v anglickém národním týmu na MS.RICHARD PELHAM / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / GETTY IMAGES VIA AFP

Manchester City se údajně dohodl s Nottinghamem na rekordním přestupu Elliota Andersona (23). Celková částka za anglického reprezentanta má podle informací sdělených přestupovým insiderům z kempu Forestu činit 130 milionů liber, protistrana z Etihad Stadium ale briefuje "jen" 116 milionů liber fixně bez bonusů. Tak či tak se záložník stane historicky nejdražším britským hráčem.

Jednání mezi oběma kluby se táhla dlouhé týdny. Evangelos Marinakis, majitel Nottinghamu, tvrdě vyjednával o struktuře plateb, přičemž největším zádrhelem byla výše fixní částky a podmínky jednotlivých bonusů, uvádí britský list The Daily Telegraph.

Manchester City však nakonec požadavky splnil, čímž porazil ostatní zájemce včetně městského rivala United, a uzavřel obchod, který přepíše historické tabulky anglického fotbalu. Zároveň překoná dosavadní klubové maximum, které Citizens učinili u transferu Jacka Grealishe. Ten v roce 2021 vyšel na rovných 100 milionů liber.

Anderson by měl v nejbližší době podstoupit lékařskou prohlídku přímo ve Spojených státech, kde momentálně pobývá s národním týmem Three Lions na mistrovství světa. Anglický trenér Thomas Tuchel svolil, aby si hráči během turnaje své přestupové záležitosti vyřizovali.

Mladý záložník nastoupil v uplynulé sezoně Premier League do všech 38 zápasů a vytvořil si bilanci 4+4. Celkem v náročné klubové sezoně zapsal 50 startů napříč soutěžemi. Nyní plní reprezentační povinnosti ve dresu Albionu, za nějž pravidelně nastupuje v základu.

Pro středopolaře byl přesun do Manchesteru absolutní prioritou, a to i přesto, že na lavičce po sezoně skončí legendární kouč Pep Guardiola. Toho má mimochodem brzy nahradit Enzo Maresca.

Fotbalové přestupy ONLINE

Fotbal