Francie v semifinále MS v házené vyzve Švédsko, Dánsko se utká se Španělskem

Do čtvrtfinále MS postupují také Francouzi.
Do čtvrtfinále MS postupují také Francouzi.AFP
Dánští házenkáři deklasovali ve čtvrtfinále mistrovství světa Maďarsko 40:23 a dál mají šanci vyhrát šampionát potřetí za sebou. V pátečním semifinále se obhájci titulu utkají se Španělskem, které až po druhém prodloužení porazilo norský výběr 35:34. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Švédové a olympijští vítězové Francouzi.

Dánové ve Stockholmu už v poločase vedli o devět branek. Jejich nejlepším střelcem byl s devíti góly Mathias Gidsel, osmkrát skóroval Simon Bogetoft Pytlick.

V Gdaňsku naopak rozhodlo o postupujícím mužstvu až druhé prodloužení. Španělé, kteří mají medaile z posledních OH, MS i ME, zachránili v normální hrací době remízu gólem Alexe Dujšebajeva v poslední vteřině. Týž hráč pak rozhodl i druhou nastavenou desetiminutovku.

Spolupořadatel šampionátu Švédsko prohrávalo s Egyptem jen v úvodu, pak už mistři Evropy pevně kráčeli za postupem. Naopak Francouzi zlomili odpor německých házenkářů až v závěru.