Rána pro Finsko. Ve čtvrtfinále proti Švédsku bude Suomi scházet potrestaný kapitán Granlund

Mikael Granlund se v zápase se Švýcarskem poroučel předčasně do šatny.
Mikael Granlund se v zápase se Švýcarskem poroučel předčasně do šatny.Profimedia
Finští hokejisté se musí ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Švédsku obejít ve čtvrtek v Ostravě bez zkušeného útočníka Mikaela Granlunda (32). Kapitán týmu kouče Jukky Jalonena nesmí hrát jeden zápas za faul na švýcarského obránce Andreu Glausera (28). O verdiktu disciplinární komise informovala mezinárodní federace IIHF.

Švédsko – Finsko (čtvrtek 20:20)

Dvojnásobný mistr světa Granlund, jenž odehrál poslední sezonu v NHL za San Jose, se provinil krosčekem necelé dvě minuty před koncem úterního duelu, který Finové prohráli 1:3. Od rozhodčích obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Na šampionátu, během něhož posbíral v sedmi zápasech pět nahrávek, si tak zahraje už jen v případě, že Finové dosud stoprocentní Švédy zdolají a postoupí do semifinále.