Milánské derby pro AC, vítězství 3:2 trefil Leao. Serii A vede po výhře Neapol

Milánské derby pro AC, vítězství 3:2 trefil Leao. Serii A vede po výhře NeapolAFP
Fotbalisté Neapole v pátém kole italské ligy vyhráli 2:1 na hřišti Lazia Řím a o skóre se ujali vedení v tabulce. Druhý je obhájce titulu AC Milán, který si v derby poradil 3:2 s Interem.

Neapol v Římě prohrávala od čtvrté minuty, kdy se trefil Zaccagni. Hosté ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat zásluhou Kim Min-če a v 61. minutě dokonal obrat Kvaracchelia.

Gruzínský záložník se v nové sezoně Serie A prosadil už počtvrté a vede tabulku střelců. Stejně branek mají na kontě také Koopmeiners z Bergama a Vlahovič z Juventusu.

Ústřední postavou milánského derby byl útočník Leao, který se podílel na všech brankách. Nejprve po půlhodině hry vyrovnal na 1:1, poté připravil druhý zásah pro Girouda a v 60. minutě zvýšil na 3:1.

Za Inter otevřel skóre Brozovič a na konečných 2:3 upravil střídající Džeko. Inter tak v derby prohrál potřetí za sebou. Naopak "Rossoneri" v nové sezoně Serie A ještě neprohráli a na kontě mají jedenáct bodů stejně jako vedoucí Neapol.

Výsledky Serie A

Bez porážky je i pátý Juventus, který remizoval 1:1 na hřišti Fiorentiny. Turínský celek poslal do vedení Arkadiusz Milik, remízu zařídil Kouamé. Ještě před poločasem mohli domácí, za které 79 minut odehrál český reprezentant Barák, jít do vedení. Jovič ale z penalty trefil jen tyč.