Mistr světa Evenepoel v poslední etapě udržel vedení a ovládl závod Kolem SAE

Mistr světa Evenepoel ovládl závod Kolem SAE
Mistr světa Evenepoel ovládl závod Kolem SAEProfimedia
Belgický cyklista Remco Evenepoel slaví první triumf po zářijovém zisku titulu mistra světa v silničním závodě. Člen týmu Soudal-Quick-Step uhájil v poslední etapě závodu Kolem SAE průběžné vedení a jako druhý muž v cíli náskok ještě zvýraznil. Z prvenství týmového kolegy se mohl radovat i Josef Černý, který celkově obsadil 120. pozici.

Etapové prvenství vybojoval po 153 kilometrech Brit Adam Yates, který měl v cíli stoupání na závěrečný 1200 metrů vysoký vrchol náskok 10 sekund, třetí skončil s mankem 42 sekund na vítěze Francouz Geoffrey Bouchard.

Evenepoel se dostal do čela pořadí po druhé etapě a nakonec zvítězil s náskokem 59 sekund před Australanem Lucasem Plappem. Yates, celkový vítěz z roku 2020 a druhý muž pořadí z předchozích dvou ročníků, kdy závod ovládl Tadej Pogačar, se vyhoupl na třetí místo s mankem jen o sekundu větším.