PSG rozdrtilo Clermont 5:0, zazářil Neymar. Monako těsně přehrálo Štrasburk

PSG rozdrtilo Clermont 5:0, zazářil Neymar. Monako těsně přehrálo ŠtrasburkProfimedia
První zápas sezony zvládlo Monako na hřišti Štrasburku na výbornou, když dokázalo zvítězit 2:1. O výhře hostujícího týmu rozhodl v 53. minutě Sofiane Diop (22). Jednoznačnější výsledek se zrodil v Clermontu, který po řádění Lionela Messiho (35) s Neymarem (30) prohrál s PSG rovnou 0:5.

PSG se sice muselo obejít bez zraněného Kyliana Mbappého, ale zastoupily ho ostatní útočné hvězdy. Skóre zápasu už v deváté minutě otevřel Neymar, poté navíc pro spoluhráče připravil další tři branky.

Ještě v prvním poločase se přihrávkou podepsal pod góly Ašrafa Hakimího a Marquinhose. V 80. minutě připravil gól pro Messiho, který o šest minut později nůžkami upravil na konečných 5:0.

Pařížský celek tak pod vedením nového trenéra Christopha Galtiera i ve druhém utkání v nové sezoně předvedl střelecké představení. Před týdnem ve francouzském Superpoháru porazil 4:0 Nantes.

Statistiky utkání Clermont - PSG

Monako v závěru zachránil VAR

Knížecí klub do utkání vlétl aktivně a snažil se od začátku urvat vítězství pro sebe. Když už to vypadalo, že první poločas skončí bez gólů, zasáhl útočník Krepin Diatta. Za jeho prudkou ranou se domácí brankář pouze bezmocně ohlížel na kolenou.

Osm minut po startu poločasu si na přízemní centr na zadní tyč naběhl záložník Diop a bez problému dorazil míč do odkryté sítě a zvýšil na 2:0.

Snížení obstaral v 65. minutě Senegalec Habib Diallo, který balon nechytatelně umístil k pravé tyči hostí a stanovil konečné skóre.