Národní tým do 16 let si z OH mládeže přiveze stříbro, ve finále nestačil na USA

Američané vrátili Čechům porážku ze základní skupiny.
Američané vrátili Čechům porážku ze základní skupiny.oisphotos.com
Čeští hokejisté do 16 let na zimních olympijských hrách mládeže v Kangwonu zlatou medaili nevybojovali. Svěřenci trenéra Milana Razýma ve finále podlehli Američanům 0:4, výběr USA jim po dvou dnech vrátil porážku ze základní části 5:6 po nájezdech. Ziskem stříbra přidali hokejisté na konto české výpravy v Koreji čtvrtý cenný kov.

Češi v šestičlenném turnaji zdolali nejprve Slováky 3:2, pak Američany a v semifinále 3:1 Finsko. S americkým výběrem dokázali v pondělí otočit stav z 1:4. Ve finále se jim podobný obrat nepovedl.

Poprvé inkasovali v 9. minutě v oslabení a ve druhé třetině propálil Jana Láryše J.P. Hurlbert. Třetí gól přidali Američané pět minut před koncem zápasu a v další přesilové hře zámořský celek vítězství pečetil.

Ziskem stříbra navázali hokejisté v Kangwonu na zlato biatlonistky Ilony Plecháčové a bronzy smíšené biatlonové štafety a snowboardistky Vanessy Volopichové ve slopestylu. Čtyři cenné kovy si mladí čeští sportovci odvezli i z minulých dvou zimních olympiád.