Openda vystřílel Lens hattrickem výhru nad Toulouse, klub se znovu přiblížil PSG

Lois Openda dal Toulouse rovnou tři branky.
Lois Openda dal Toulouse rovnou tři branky.AFP
Belgický útočník Lois Openda (22) rozhodl v předehrávce 13. kola Ligue 1 hattrickem o vítězství fotbalistů Racingu Lens 3:0 nad Toulouse. Lens na druhém místě tabulky ztrácí jen dva body na Paris St. Germain, který hraje v sobotu s Troyes.

Dvaadvacetiletý Openda přišel na hřiště v 56. minutě krátce poté, co jeho spoluhráč Seko Fofana neproměnil penaltu. Belgický mladík otevřel skóre v 60. minutě, další dvě trefy přidal v závěru zápasu.

Mezi střelce se Openda zapsal poprvé od začátku září. Celkem dal v sezoně sedm ligových branek a je nejlepším střelcem Lens, který vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů.