Plzeň – Slavia 3:0. Viktoria novým ligovým lídrem, hosté většinu utkání v desetiProfimedia
Fotbalový šlágr 9. kola FORTUNA:LIGY měl jasného vítěze. Plzeň porazila Slavii 3:0 a nově vede ligu. Hosté hráli od 2. minuty bez vyloučeného Eduarda Santose (24). Úřadující mistři mají na Pražany tříbodový náskok, navíc k dobru odložené utkání s Brnem.

Duel začal pro sešívané naprosto tragicky. Roman Hubník si po úvodním rozloučení s fanoušky ani nestihl přebrat veškeré dary a Eduardo Santos už obdržel červenou kartu. Celá situace se navíc udála v pokutovém území, takže následoval pokutový kop, s nímž si střelou do středu brány poradil Tomáš Chorý.

Také u druhého gólu hrál jednu z hlavních rolí kolumbijský rychlík. Václav Jemelka ve 21. minutě na zadní tyči posunul balon právě k Mosquerovi, který se z malého vápna nemýlil. Chvíli před pauzou mohlo být pro hosty ještě hůře, ale Václav Pilař, jenž naskočil za zraněného Jana Sýkoru, jen trefil gólmana Aleše Mandouse.

Statistiky utkání Plzeň - Slavia

Ani začátek druhého dějství sešívaným vůbec nevyšel, protože od gólu Adama Vlkanovy ze 46. minuty je uchránil jen těsný ofsajd. Jinak se ovšem plzeňští fotbalisté soustředili spíše na kontrolování příznivého výsledku a s výjimkou několika tvrdších zákroků se emoce z prvního poločasu výrazně zchladily.

Dalšího gólového momentu se tak diváci dočkali až v 73. minutě, kdy se za vápnem odhodlal k ráně Lukáš Kalvach a přízemní střelou zvýšil na 3:0. Viktoria tak jeden ze šlágrů podzimu zvládla na výbornou a vystřídala soupeře na první příčce.

Livesport hráč utkání: Jhon Mosquera (Viktoria Plzeň)