Evenepoel se znovu oblékne do růžového. O vteřinu ovládl i druhou časovku na GiruProfimedia
Belgický cyklista Remco Evenepoel (23) vyhrál i druhou časovku na Giru d'Italia a po deváté etapě se vrátil do čela průběžného pořadí. Lídr týmu Soudal-Quick Step porazil na 35 rovinatých kilometrech o pouhou sekundu Brita Gerainta Thomase (26), třetí byl jeho krajan a kolega ze stáje Ineos Tao Geoghean Hart (28).

Evenepoel vyhrál zahajovací časovku minulou sobotu a získal růžový trikot lídra, který v úterý víceméně přenechal Andreasovi Leknessundovi. Nor dnes dojel devatenáctý s odstupem minuty a čtvrt a mladý Belgičan se opět vrátil do čela průběžného pořadí.

Před prvním volným pondělkem má mistr světa na prvním místě náskok 45 sekund před Thomasem. Třetí je s odstupem 47 sekund Slovinec Primož Roglič, jenž dnes dojel šestý, čtvrtý Geoghean Hart má ztrátu 50 sekund.

Z trojice českých účastníků úvodní Grand Tour sezony byl dnes nejvýše specialista na časovky Josef Černý. Na svého týmového lídra ztratil na 111. pozici téměř pět minut.