Na Giro míří dva čeští cyklisté. Hirt i Černý si budou chtít připomenout etapové prvenství

Jan Hirt ovládl etapu na Giru před dvěma lety.
Jan Hirt ovládl etapu na Giru před dvěma lety.Profimedia
Na cyklistickém Giru d'Italia se stejně jako loni představí Jan Hirt (33) a Josef Černý (30). Oba čeští jezdci jsou v nominaci belgického týmu Soudal Quick-Step na 107. ročník závodu, který odstartuje v sobotu 4. května. Loni ani jeden z nich úvodní Grand Tour sezony nedokončil kvůli nákaze covidem-19.

Hirt tak nemohl navázat na úspěšné vystoupení na Giru v roce 2022, kdy vyhrál jednu horskou etapu a celkově obsadil šesté místo. Na start slavného závodu se třiatřicetiletý vrchař postaví už posedmé.

Také o tři roky mladší Černý už ví, jaké je to vyhrát etapu Gira. Trojnásobný český šampion v časovce vybojoval dílčí prvenství před čtyřmi lety. Na Giru dosud startoval třikrát.

V nominaci Soudal Quick-Stepu tentokrát chybí belgická hvězda Remco Evenepoel. Giro však pojede poprvé v kariéře dvojnásobný mistr světa Francouz Julian Alaphilippe.