Španělský cyklista Rodríguez ovládl závod Kolem Romandie a poprvé triumfoval na WorldTour

Rodríguez (vpravo) vyhrál svůj první etapový závod WorldTour.
Rodríguez (vpravo) vyhrál svůj první etapový závod WorldTour.Profimedia
Závod Kolem Romandie vyhrál španělský cyklista Carlos Rodríguez (23). Člen týmu Ineos Grenadiers udržel v dnešní závěrečné páté etapě sedmisekundový náskok před Rusem Alexandrem Vlasovem (28) a poprvé v kariéře ovládl celkové pořadí etapového závodu WorldTour.

Poslední etapu se startem a cílem ve Vernier vyhrál v deštivém počasí po 151 km Francouz Dorian Godon a navázal na vítězství ze středeční 1. etapy. Rodríguez dojel společně s dalšími favority ve stejném čase v hlavním poli.

Rodríguez si tak připsal první vítězství v etapovém závodě poté, co začátkem dubna skončil za krajanem Juanem Ayusem druhý na závodě Kolem Baskicka. Ve Švýcarsku absolvoval Ayuso v dresu lídra sobotní královskou etapu, po níž ho Rodríguez vystřídal v čele.

Třicetiletý Josef Černý týden před startem Gira d'Italia obsadil celkově 113. pozici, spurtér Pavel Bittner do dnešní závěrečné etapy nenastoupil.