Když je věk pouze číslo. Bopanna bude ve 43 letech nejstarší deblovou jedničkou

Bopanna se stane nejstarší deblovou jedničkou.
Bopanna se stane nejstarší deblovou jedničkou.Profimedia
Indický tenista Rohan Bopanna se díky postupu do semifinále čtyřhry na Australian Open stane poprvé v kariéře světovou jedničkou. Do čela deblového žebříčku se dostane ve 43 letech jako nejstarší hráč v historii.

Mezi nejlepší čtveřici v Melbourne prošel Bopanna s domácím Matthewem Ebdenem po středečním vítězství nad Argentinci Máximem Gonzálezem a Andrésem Moltenim 6:4, 7:6 (7:5). Ve čtvrtek si zahrají o finále s česko-čínskou dvojicí Tomáš Macháč, Čang Č'-čen.

Na postu nejstarší deblové jedničky Bopanna v pondělí vystřídá Američana Rajeeva Rama, který byl první předloni, když mu bylo 38 let. Právě s Ramem a Britem Joem Salisburym prohrála indicko-australská dvojice finále na nedávném turnaji v Adelaide.

Bopanna byl dosud v deblovém žebříčku nejvýš na třetím místě. Během kariéry vyhrál 24 turnajů ve čtyřhře. Díky loňskému triumfu v Indian Wells se stal nejstarším vítězem deblové soutěže na turnaji Masters a patří mu také primát nejstaršího tenisty, který vyhrál zápas na Turnaji mistrů.