Bouzková v Bogotě zahájila antukové jaro kanárem. Pod novým trenérem smetla Marinovou

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Bouzková v Bogotě zahájila antukové jaro kanárem. Pod novým trenérem smetla Marinovou
Marie Bouzková má za sebou vítězný vstup na antuku.
Marie Bouzková má za sebou vítězný vstup na antuku.AFP
Marie Bouzková (25) úspěšně zahájila antukovou sezonu, když na podniku WTA 250 v kolumbijské Bogotě smetla 6:0, 6:3 Kanaďanku Rebeccu Marinovou (33). O druhé letošní čtvrtfinále se nejvýše nasazená Češka hrající pod novým trenérem utká s Američankou Hailey Baptisteovou (22).

Bouzková – Marinová 6:0, 6:3

Marie Bouzková nedávno po nepovedeném vstupu do sezony ukončila po čtyřech měsících spolupráci s někdejší wimbledonskou šampionkou Conchitou Martínezovou a do role hlavního trenéra posunula bývalého slovinského tenistu Mikea Urbaniju. A nový impuls, zdá se, zafungoval.

Místo původně plánovaného startu na zelené antuce v Charlestonu pětadvacetiletá Češka zahájila antukové jaro jako nasazená jednička na menším turnaji WTA 250 v Bogotě a své první soupeřce nedala šanci. Letos se rovněž trápící bývalou 38. hráčku světa Rebeccu Marinovou přehrála 6:0, 6:3, o osm let starší Kanaďance oplatila porážku z loňského Dauhá a vzájemnou bilanci upravila na 2:1.

Statistiky zápasu Marie Bouzková – Rebecca Marinová
Statistiky zápasu Marie Bouzková – Rebecca MarinováLivesport

V prvním setu deštěm komplikovaného utkání Bouzková čelila celkem pěti brejkbolům, ale všechny odvrátila, na returnu ztratila jen tři míčky a ujala se vedení. Ve druhé sadě se mohla opřít i o servis, po němž získala 16 z 20 fiftýnů, a po hodině a čtvrt se v kolumbijské metropoli mohla radovat z vítězného startu. 

Bouzková si ve 14. letošním zápase připsala teprve šestou výhru, přičemž už potřetí se na úspěch naladila kanárem. Na antuce odehrála první utkání od loňského května, kdy nezvládla úvodní kolo na Roland Garros.

O teprve druhou letošní minisérii dvou výher, kterou zaznamenala pouze na začátku roku cestou do čtvrtfinále v Aucklandu, si 42. žena světového žebříčku Bouzková zahraje v prvním vzájemném duelu s Američankou Hailey Baptisteovou.

Jediná Češka v soutěži Bouzková je v Bogotě nasazenou jedničkou i ve čtyřhře. Ve středu v prvním kole narazí se svou španělskou kamarádkou Sarou Sorribesovou znovu na Marinovou a její krajanku Carol Zhaovou. Kanaďanky se do startovního pole dostaly až jako náhradnice.

Favoritky na úvod nezaváhaly

Také Sorribesová v úterý zvládla vstup do dvouhry. Třetí nasazená Španělka přehrála 6:1, 6:3 Rusku Mariu Timofejevovou, přerušila sérii čtyř porážek a teprve na druhém ze sedmi letošních turnajů zvládla své úvodní vystoupení. 

Mezi šestnáctku nejlepších se po hladkých dvousetových výhrách prodraly i nasazená dvojka a vítězka posledních dvou ročníků Tatiana Mariaová z Německa a čtyřka Cristina Bucsaová reprezentující Španělsko.

Výsledky turnaje WTA 250 v Bogotě