Úvodní slalom sezony SP vyhrál ve Val d'Isére Braathen, slavil potřetí v kariéřeProfimedia
Úvodní slalom sezony Světového poháru vyhrál ve Val d'Isére norský lyžař Lucas Braathen (22). Rodák z Osla si připsal třetí vítězství v kariéře.

Braathen byl po prvním kole druhý sedm setin za krajanem Henrikem Kristoffersenem, jenž druhé kolo pokazil. Braathen v něm naopak předvedl nejrychlejší čas a soupeře porazil rozdílem třídy. Rakušan Manuel Feller, který zopakoval druhé místo ze sobotního obřího slalomu, na něj ztratil 84 setin sekundy. Třetí byl k radosti francouzských fanoušků domácí Loic Meillard (-0,98).

Majitel malého křišťálového glóbu za slalom z minulého ročníku Kristoffersen předvedl v druhém kole rozháranou jízdu, v závěru byl na hraně vypadnutí a po 24. času klesl na celkovou šestou pozici.

Český reprezentant Kryštof Krýzl, jenž v sobotu absolvoval první start v sezoně Světového poháru, se po prodělané viróze rozhodl dnešní slalom vynechat.

Seriál pokračuje příští týden rychlostními závody ve Val Gardeně. Vedení v průběžném hodnocení v nich bude hájit sobotní vítěz Marco Odermatt ze Švýcarska, jenž slalomy nejezdí.