Zimův Turín šokoval v oslabení favorita. AC Milán končí v italském poháru

Zimův Turín šokoval v oslabení favorita. AC Milán končí v italském poháruProfimedia
Obránce David Zima vybojoval s FC Turín postup do čtvrtfinále Italského fotbalového poháru přes úřadujícího ligového mistra AC Milán. Tým českého reprezentanta ve středu na San Siru hrál od 70. minuty v deseti, přesto zvítězil 1:0 po prodloužení. Ve čtvrtfinále může Zima narazit na krajana Antonína Baráka, kterého čeká s Fiorentinou osmifinálový zápas proti Sampdorii Janov dnes večer.

Turín je v ligové tabulce desátý o 14 bodů za třetím AC, přesto dokázal ve středu večer favorita zaskočit. Přitom v 70. minutě přišel o vyloučeného obránce Koffiho Djidjiho a čelil domácím v oslabení. Kouč hostů reagoval stažením útočníka Antonia Sanabrii a poslal na hřiště Davida Zimu, který pomohl udržet outsiderovi čisté konto. Zápas rozhodl ve 114. minutě gólem záložník Michel Adopo.