Arsenal stále v čele Premier League, West Ham i s Čechy v sestavě znovu padl

Arsenal stále v čele Premier League, West Ham i s Čechy v sestavě znovu padlAFP
Fotbalisté Arsenalu v 8. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Brentfordu 3:0 a nadále vedou tabulku Premier League. Dvě asistence zaznamenal Bukayo Saka (21). V mizerných výkonech pokračuje West Ham, který prohrál 0:1 s Evertonem. Ten tak slaví první vítězství v sezoně.

Arsenal se dostal do vedení po rohovém kopu v 17. minutě, kdy si na centr Saky naskočil Saliba a skóroval. Také druhý gól padl hlavou, tentokrát centroval Xhaka a čtvrtý zásah v sezoně vstřelil brazilský útočník Jesus.

V úvodu druhého poločasu se hosté prosadili potřetí, postaral se o to Vieira, který poprvé nastoupil v základní sestavě. Letní posila z Porta přesnou střelou zpoza vápna stanovila konečné skóre zápasu.

Statistiky utkání Brentford - Arsenal

V druhé minutě nastavení místo Vieiry přišel na hřiště patnáctiletý záložník Nwaneri a stal se nejmladším hráčem v historii Premier League.

Zápasy Manchester United - Leeds a Chelsea - Liverpool byly odloženy kvůli pohřbu Alžběty II.

Souček s Coufalem u další prohry

O výhře Evertonu rozhodl v 53. minutě Maupay. Francouzský útočník, který do liverpoolského celku přišel v létě z Brightonu, zaznamenal první zásah v novém působišti.

West Ham, za který Souček s Coufalem odehráli celý zápas, naopak prohrál popáté ze sedmi odehraných kol a je na sestupových příčkách. Navíc zatím v Premier League dal jen tři branky.