Barcelona vyhrála těsnou bitvu nad Osasunou, Lewandowski a Piqué dostali červenouProfimedia
Fotbalisté Barcelony navzdory vyloučení Roberta Lewandowského (34) vyhráli po obratu ve 14. kole La Ligy v Pamploně 2:1. Katalánský celek vede neúplnou tabulku o pět bodů před Realem Madrid.

Utkání Elche - Girona 1:2

Hosté si připsali druhý úspěch v řadě, ačkoliv skóre zápasu otevřeli domácí. Svůj sen o premiérové výhře nicméně živili pouze do 39. minuty, kdy se Gironě podařilo srovnat zásluhou Ivána Martína. Ve druhém poločase obrat dokonal Taty Castellanos. Gironistes tak přerušili špatnou sérii proti Los Ilicitanos, se kterými prohráli čtyři z posledních pěti střetnutí.

Utkání Bilbao - Valladolid 3:0

Hrdinou domácích se stal Gorka Guruzeta, jenž i díky gólu v minulém kole dostal poprvé v letošním ročníku prostor v základní sestavě. Důvěru trenéra splatil dvěma trefami, které celý duel rozhodly. Pro celek z Baskicka se zároveň jednalo o teprve druhé vítězství od 30. září.

Utkání Osasuna - Barcelona 1:2

Osasuna otevřela skóre v šesté minutě zásluhou Davida Garcíi. Po půlhodině hry uviděl po druhé žluté za faul loktem ve vzdušném souboji červenou kartu Lewandowski. I přes ztrátu nejlepšího kanonýra svěřenci trenéra Xaviho nepříznivý vývoj otočili. Krátce po změně stran srovnal Pedri a v 85. minutě dokonal obrat střídající Raphinha. Kuriózním způsobem zakončil kariéru Gerard Piqué, za protesty proti rozhodčímu dostal v poločase mimo hřiště červenou kartu.