Dončič v NBA nastřílel 44 bodů a dotáhl Dallas k jasné výhře nad Clippers

Dončič proti Clippers zářil.
Dončič proti Clippers zářil.Profimedia
Basketbalisté Dallasu napravili v NBA úvodní nezdar v novém vloženém turnaji a v pátek porazili Los Angeles Clippers jasně 144:126. Luka Dončič (24) k vítězství přispěl 44 body, když trefil 17 z 21 střel včetně šesti trojek z devíti pokusů. Phoenix podlehl Los Angeles Lakers 119:122 navzdory 38 bodům Kevina Duranta (35). LeBron James (38) dovedl hosty k výhře 32 body a 11 doskoky.

Dallas – LA Clippers 144:126

Dončičovi sekundoval s 27 body Kyrie Irving. "Není to jen o nás dvou, říkám to pořád. Ubránili jsme všichni, zapojují se a přispívají všichni," uvedl Dončič.

Klíčová byla druhá čtvrtina utkání, kterou Mavericks ovládli 47:18. Předvedli i šňůru 33:4. Dallas vedl v zápase až o 32 bodů. Clippers neuspěli počtvrté v řadě. Nová posila James Harden nasbíral 14 bodů, všechny v úvodní čtvrtině.

"V první části jsem se cítil fakt dobře na obou stranách hřiště. Pak to šlo z kopce. Stále se snažím najít balanc mezi tím, abych nenarušoval týmovou chemii, ale abych byl zároveň dostatečně agresivní," řekl Harden. Nejlepším střelcem Clippers byl s 26 body Kawhi Leonard.

Phoenix – LA Lakers 119:122

Lakers uspěli po třech porážkách a ve vloženém turnaji si připsali první vítězství. James odehrál 36 minut, i když ho v první čtvrtině trápila bolavá noha. Anthony Davis po vynechaném utkání kvůli bolesti zad zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků.

Suns nebylo nic platné vedení až o 14 bodů ani výkon Duranta či 24 bodů Bradleyho Beala, který si odbyl domácí debut za Phoenix po příchodu z Washingtonu.

Detroit – Philadelphia 106:114

Při výhře Philadelphia v Detroitu 114:106 se blýskl 33 body a 16 doskoky nejužitečnější hráč minulé sezony Joel Embiid. Sixers zvítězili posedmé v řadě. Tyrese Maxey nastřádal 29 bodů a 11 asistencí, Tobias Harris nastřílel 24 bodů.

"Joel se opravdu těžce brání. Když mává rukama okolo a trefuje všechny okolo sebe, tak to vážně není střelecký pokus. Na druhou stranu, to není důvod, proč jsme prohráli," uvedl trenér Detroitu Monty Williams v narážce na Embiidových 19 trestných hodů. Pistons táhl s 23 body rozehrávač Kylian Hayes.

Další zápasy

Boston porazil Brooklyn 121:107, když vedl až o 24 bodů. Jaylen Brown dal 28 bodů a Jayson Tatum 23. Druhý tým Východní konference uspěl po dvou porážkách.

Druhý nejlepší střelecký výkon Victora Wembanymy v NBA, při němž nasbíral 29 bodů, San Antoniu úspěch nepřinesl. Spurs prohráli 110:117 s Minnesotou a utrpěli čtvrtou porážku za sebou. Nepomohlo jim ani 29 bodů Devina Vassella. Za vítěze dal stejně bodů Karl-Anthony Towns a o bod méně měl Anthony Edwards.