Wembanyama se v NBA uvedl 15 body. Jedničku draftu při premiéře zastínil Dončič

Wembanyama se v NBA uvedl 15 body. Jedničku draftu při premiéře zastínil DončičProfimedia
Francouzský basketbalista Victor Wembanyama (19) vstoupil v dresu San Antonia do NBA porážkou s Dallasem. Jednička letošního draftu sice při ostře sledovaném debutu nastřílela 15 bodů a přidala pět doskoků, radost z premiéry mu ale pokazil Luka Dončič (24), jenž v dresu hostů zazářil triple doublem a výrazně přispěl k výhře hostujících Mavericks 126:119.

San Antonio – Dallas 119:126

Slovinský reprezentant Dončič uzavřel utkání druhého hracího dne nové sezony s 33 body, 14 doskoky a 10 asistencemi a triple double získal v úvodním utkání sezony jako první v historii klubu. Nováček Dereck Lively pomohl Dallasu 16 body a 10 doskoky, přičemž trefil sedm z osmi střel.

Generační megatalent Wembanyama odehrál pouze 23 minut kvůli potížím s fauly, kterých nakonec nasbíral pět stejně jako ztrát, nicméně řádně dal o sobě vědět v závěru. Sedm minut před koncem přišel na hřiště za stavu 103:108, nastřílel devět z následujících 12 bodů Spurs a zařídil vyrovnání na 115:115. Koncovka pak přece jen patřila hostům.

Kyrie Irving, jenž v Dallasu po minulé sezoně podepsal tříleté prodloužení smlouvy, nastřádal 22 bodů, nová akvizice z Bostonu Grant Williams jich přidal 17. Nejlepším střelcem San Antonia byl s 23 body Devin Vassell, 17 nastřílel Keldon Johnson.