Obhájci zlata jsou ve finále. Katar na mistrovství Asie porazil Írán, čeká ho Jordánsko

Katar slaví postup do finále.
Katar slaví postup do finále.AFP
Fotbalisté Kataru porazili v semifinále domácího mistrovství Asie 3:2 Írán, na turnaji vyhráli i šesté utkání a v sobotním finále obhájci zlata vyzvou Jordánsko. To si již v úterý poradilo s Koreou 2:0.

Írán – Katar 2:3

Íránu se povedl vstup do zápasu a už po čtyřech minutách vedl zásluhou Azmúna. Po necelé čtvrthodině srovnal Abdulsallam a v závěru úvodního dějství dokonal obrat Afíf. Po změně stran za Írán srovnal z penalty Džahánbachš.

Rozhodnutí přinesl v 82. minutě Alí. Íránu nepomohlo k vyrovnání ani více než čtvrthodinové nastavení, které však dohrával bez vyloučeného Chalílzadého.