Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Sané jedná s Bayernem o nové smlouvě. Kompany? Odvede vynikající práci, pochvaluje si Němec

Sané chce v Mnichově zůstat.
Sané chce v Mnichově zůstat.Profimedia
Bayern Mnichov po dlouhé době přenechal bundesligový trůn jednomu ze svých rivalů. Nový sportovní ředitel Bavorů Max Eberl (50) sestavuje tým, jehož úkolem bude obnovit dominanci nejen v Bundeslize. Součástí nového Bayernu by měl být i Leroy Sané (28), rychlonohý křídelník, který se rozhodně nebrání setrvání. Zvláště poté, co se otěží v německém velkoklubu ujal jeho bývalý spoluhráč Vincent Kompany (38).

Sané přišel do Bayernu před čtyřmi lety z Manchesteru City. A zatímco jeho stávající kontrakt platí pouze do června 2025, podpis nového nabývá velmi reálných obrysů.

"V posledních týdnech jsem pravidelně zmiňoval, jak moc si angažmá v Bayernu užívám. První část jednání jsme již dokončili, v pravý čas si pak po Euru znovu sedneme," prozradil osmadvacetiletý křídelník.

Po nepovedené sezoně skončil na lavičce Bavorů trenér Thomas Tuchel, kterého po nečekaně složitém hledání nahradil Vincent Kompany. Bývalý belgický obránce přišel z Burnley, velmi dobře se však zná se Saném – oba spolu v minulosti působili v dresu Citizens.

"Mám v něj maximální důvěru, odvede pro Bayern vynikající práci. Je velmi ambiciózní a má vše, co je potřeba k tomu, aby se stal vynikajícím trenérem," nepochybuje rodák z Essenu.

"Už na hřišti byl skutečným lídrem s perfektním charakterem, vždy nás dovedl k cíli. Vzal si na starost mladé hráče a neustále nás podporoval," dodal Sané.