Černý v Nizozemsku opět řádil. Gólem a asistencí pomohl Twente k výhře nad Ajaxem

Václav Černý má skvělou formu.
Václav Černý má skvělou formu.Profimedia
Reprezentační záložník Václav Černý (25) se podílel brankou a asistencí na výhře Twente nad Ajaxem 3:1 v posledním kole nizozemské fotbalové ligy. Jeho tým skončil v základní části na pátém místě a postoupil do play off o Konferenční ligu, které zahájí semifinálovým dvojzápasem s osmým Heerenveenem. Ajax obsadil třetí místo za Feyenoordem a druhým PSV a poprvé od roku 2010 bude chybět v Lize mistrů.

Twente – Ajax 3:1

Ajax se ujal vedení v 31. minutě gólem Tadiče, domácímu Enschede se po změně stran podařilo zápas otočit. Minutu po začátku druhého poločasu skóroval Ugalde a vzápětí se prosadil Pleguezuelo po přímém kopu Černého.

Český záložník pak čtvrt hodiny před koncem potvrdil výhru Twente krásnou střelou zpoza vápna. V základní části zaznamenal 13 branek a 11 asistencí a stal se třetím nejproduktivnějším hráčem ligy po Simonsovi z PSV a Tadičovi. V tabulce střelců se Černý umístil na šesté příčce.