Květ si vyzkouší první zahraniční angažmá, z Plzně míří na roční hostování do Sivassporu

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Květ si vyzkouší první zahraniční angažmá, z Plzně míří na roční hostování do Sivassporu
Květ míří na roční hostování do Sivassporu.
Květ míří na roční hostování do Sivassporu.
Profimedia
Fotbalista Roman Květ (25) opouští Plzeň. Ofenzivní záložník neměl na začátku sezony ve Viktorii pevné místo a zamířil proto na roční hostování do tureckého Sivassporu. Západočeský prvoligový klub o tom informoval na svém webu. Zda je, nebo není součástí dohody i opce na případný přestup, Viktoria neoznámila.

Květ přestoupil do Plzně před jarní částí minulé sezony z Bohemians Praha 1905, za které dal na podzim devět gólů. Velká očekávání však ve Viktorii nenaplnil. V dresu Západočechů si připsal 18 startů a vstřelil dvě branky. V této sezoně naskočil jen do úvodního kola v Teplicích a poté si už nepřipsal ani minutu. Při nedělním ligovém vítězství Viktorie 5:2 v Českých Budějovicích už nebyl ani na lavičce.

"Romanovo herní vytížení není v tuto chvíli takové, jaké by si on sám přál. Navíc přišla velmi zajímavá nabídka a on projevil zájem vyzkoušet si působení v zahraničí. Jde o velmi kvalitního hráče, kterého budeme samozřejmě pečlivě sledovat. Držíme mu palce, aby se mu v Turecku dařilo," uvedl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

V Sivassporu si Květ, který má v české lize na kontě 149 startů a 21 branek, vyzkouší první zahraniční angažmá. Tamní klub obsadil v uplynulé sezoně turecké ligy 14. místo. V Evropské konferenční lize se utkal se pražskou Slavií, s níž ve skupině dvakrát remizoval 1:1 a postoupil do vyřazovací fáze.

Další přestupy a spekulace