Livesport jedenáctka 27. kola: Hvězdou je talent ze Zlína, v sestavě je i zachránce Ondrášek

Tom Slončík slaví jeden z gólů do olomoucké sítě.
Tom Slončík slaví jeden z gólů do olomoucké sítě.Profimedia
V nejlepší jedenáctce kola fotbalové ligy, která je sestavována na základě známek Livesportu, má tentokrát svého zástupce plných osm klubů. Hvězdou kola byl jednoznačně mladý zlínský záložník Tom Slončík (19). Ten dal dva góly sám, na další přihrál a výrazně se tak podepsal pod vítězství nad Olomoucí 3:2.
Nej sestava kola.
Nej sestava kola.Livesport

Brankář

Adam Zadražil (Hradec Králové) 8,3

Na rozdíl od svého protějšku v teplické brance předvedl spolehlivý výkon a pomohl svému týmu k vítězství čistým kontem.

Obránci

Filip Prebsl (Liberec) 7,8

V 56. minutě se po krásném průniku středem hřiště dostal až do pokutového území a vrátil Liberci dvoubrankové vedení.

Robin Hranáč (Plzeň) 7,8

Viktoria si sice z Karviné tři body neodvezla, i díky bezchybnému Hranáčově výkonu alespoň udržela páté čisté konto z posledních šesti klání, v nichž mladý stoper nastoupil.

Ladislav Krejčí (Sparta) 8,0

Opět potvrdil, jak nebezpečný je v soupeřově vápně. Ve 45. minutě se jeho hlavička odrazila od břevna na nohu Birmančeviče, který rozhodl o dělbě bodů.

Záložníci

David Douděra (Slavia) 8,0

V 67. minutě poslal skvělý centr do vápna, kde si ho na zadní tyči našel Chytil a vstřelil rozhodující gól vršovického derby.

Petr Ševčík (Slavia) 7,7

Na začátku druhého dějství se k němu odrazil míč na hraně pokutového území a on krásnou ranou k levé tyči otevřel skóre zápasu. Šlo o jeho první ligový gól od sezony 2021/22.

Tom Slončík (Zlín) 9,2

Téměř sám rozhodl zápas se Sigmou, když se podílel na všech třech gólech. Vedle dvou vstřelených branek si totiž připsal i asistenci u trefy Černína.

Ewerton (Ostrava) 7,8

Ve 24. minutě si převzal míč ve středu hřiště a posunul ho na Kpoza. Ten překvapil Hanuše a poslal Baník do dvoubrankového vedení. Na levé straně byl výrazný svými průniky.

Útočníci

Luka Kulenovič (Liberec) 7,9

Proti Slovácku měl na svědomí první střelu zápasu, a to hned gólovou. Trefil se potřetí v posledních dvou zápasech.

Tomáš Chorý (Plzeň) 7,8

Gólově se sice neprosadil, ale jak je jeho zvykem, uskákal spoustu soubojů a byl platný svou pracovitostí.

Zdeněk Ondrášek (České Budějovice) 7,8

V 80. minutě si našel na přední tyči centr z rohového kopu a zajistil svému týmu bod. Je to jeho čtvrtý gól v sezoně.