Slavia si pojistila reprezentačního beka. Douděra prodloužil smlouvu do roku 2028

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Slavia si pojistila reprezentačního beka. Douděra prodloužil smlouvu do roku 2028

David Douděra bude pokračovat ve Slavii.
David Douděra bude pokračovat ve Slavii. Profimedia
David Douděra (25) spojil svou budoucnost s pražskou Slavií. Krajní bek, který do Vršovic zamířil před dvěma lety z Mladé Boleslavi podepsal s vršovickým celkem smlouvu do konce sezony 2027/2028. "Znamená to pro mě hodně, je to nádherný pocit. Víceméně poprvé v kariéře prodlužuju smlouvu," prozradil v rozhovoru pro klubový web.

Douděra se téměř hned po svém příchodu zabydlel v základní sestavě sešívaných a svými výkony si řekl o místo v národním týmu. "Slavii moc děkuju za důvěru, cením si toho a budu pokračovat dál v práci, kterou jsem tady začal," uvedl.

Rychlonohý fotbalista v Edenu potvrdil, že je na krajního obránce nadstandardně produktivní. Ve Slavii navázal na svá čísla z Boleslavi a za necelé dvě sezony si drží skvělou bilanci 10+8.

"Když jsem přicházel, tak jsem se produktivity hodně bál. Vždycky, když jdete do velkého klubu, víte, že na vás bude tlak každý zápas. To je s Boleslaví nesrovnatelné. Na druhou stranu, od začátku jsem si říkal, že chci zůstat svůj. Že budu dělat, co umím, soustředit se na to. Myslím si, že se mi to povedlo, mám body, jaké mám, jsem za to moc rád. Mohlo jich být víc i míň,  řekl po podpisu smlouvy.

Vršovický celek ho přivedl v květnu 2022 z Mladé Boleslavi. V první sezoně Douděra vybojoval se Slavií domácí pohár, ve finále proti městskému rivalovi Spartě se na výhře 2:0 podílel vedoucím gólem. Letos v březnu se trefil i do sítě AC Milán v úvodním osmifinále Evropské ligy při prohře 2:4.

"Jsou to osobní úspěchy, vážím si jich, ale jsme tady všichni kvůli týmové práci, výsledkům. Když se o tom bavíme doma, tak je to samozřejmě krásné, jsou to top individuální zážitky, které můžete prožít. Na to se nabalují týmové úspěchy, pro které tady jsem, pro které žiju mnohem víc. Ale určitě budu mít oba góly v mobilu dlouho, do konce života na ně nezapomenu," uvedl Douděra.

V ligové kariéře odehrál v dresu pražské Dukly, Mladé Boleslavi a Slavie 164 zápasů, v nichž vstřelil 19 branek. V reprezentaci si připsal osm startů a jeden gól. Myšlenkami na letní mistrovství Evropy se příliš nezabývá. "Nemyslím na to, nebo takhle: určitě ne tolik jako moje okolí. Co se má stát, stane se," řekl Douděra.