Slavia zaplatí 250 tisíc korun za pyrotechniku, potrestán byl také Baník

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Slavia zaplatí 250 tisíc korun za pyrotechniku, potrestán byl také Baník
Fanoušci Slavie to proti Plzni přehnali.
Fanoušci Slavie to proti Plzni přehnali.
Profimedia
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila Slavii pokutu čtvrt milionu korun za to, že fanoušci při utkání 23. kola FORTUNA:LIGY s Plzní použili velké množství pyrotechniky. Pražané mají zároveň podmínečně uzavřenou Tribunu Sever, kde sídlí "kotel", na jedno soutěžní utkání ve dvouměsíční zkušební době. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Povinnost pořadatele porušila také Ostrava, která sehraje příští domácí ligový zápas s Libercem bez diváků v "kotli". Baník má částečně uzavřený stadion za pyrotechniku v duelu se Spartou, při kterém už Slezané byli v podmínce. Ostravský klub navíc zaplatí pokutu 70 tisíc korun.

Šlágr mezi Slavií a Plzní (2:1) kvůli pyrotechnice v sektorech Tribuny Sever začal později. "Použití pyrotechniky vedlo mimo jiné k odložení začátku utkání o téměř sedm minut a šlo o nebezpečný typ vystřelovací pyrotechniky v počtu několika desítek kusů," řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

"Věříme, že se pořadatelé klubu i fanoušci Slavie podobně jako v minulosti s vědomím odloženého trestu v následujících zápasech zachovají tak, aby nemuselo dojít k jeho naplnění," uvedl Baček. Viktoria Plzeň dostala pokutu 60 tisíc korun za nevhodné chování svých příznivců (použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky a vhazování předmětů na hrací plochu).

Ostravští fanoušci podle komise téměř v každém utkání pronášejí do svého sektoru velké množství pyrotechniky, což navzdory podmínce zopakovali i při domácí porážce 0:3 se Spartou. "Disciplinární komise došla k závěru, že se opakovaně jedná o pochybení klubu jako pořadatele utkání, a proto rozhodla o proměnění podmínky v trest uzavření sektoru domácích fanoušků tzv. kotle na jedno utkání," uvedl Baček. Sparta zaplatí 70 tisíc korun za to, že její příznivci v Ostravě použili pyrotechniku, dopustili se výtržností a rasistických projevů.

Teplice zaplatí 20 tisíc korun za nevhodné chování svých fanoušků, kteří při domácím zápase 23. ligového kola s Brnem (1:1) vhazovali předměty na trávník.