Olayinka derby se Spartou nestihne, od disciplinárky dostal čtyřzápasový trest

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Olayinka derby se Spartou nestihne, od disciplinárky dostal čtyřzápasový trest
Olayinka derby se Spartou nestihne.
Olayinka derby se Spartou nestihne.
Profimedia
Slávistický záložník Peter Olayinka (27) si čtyři soutěžní utkání nezahraje. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nigerijského fotbalistu potrestala za vyloučení po úderu hlavou do obličeje libereckého obránce Gigliho Ndefeho (29) v sobotním zápase 24. kola FORTUNA:LIGY. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Olayinka zřejmě přijde i o pražské derby proti Spartě. Slavia se však po uplynutí poloviny trestu může odvolat a požádat o prominutí zbývající části. Na Twitteru vršovický klub oznámil, že tak udělá.

Olayinka v 88. minutě po souboji s libereckým záložníkem Ivanem Varfolomejevem upadl v pokutovém území a následně dal hlavičku angolskému reprezentantovi Ndefemu, který mu přišel vynadat za simulování. Od rozhodčího Miroslava Zelinky dostal autor deseti ligových gólů v sezoně rovnou červenou kartu. Oslabení slávisté v nastavení ztratili vedení a remizovali 2:2.

Pokud by zůstal v platnosti Olayinkův trest na čtyři zápasy, tak před derby ještě vynechá ligový duel s Olomoucí, semifinále poháru s Bohemians 1905 a další utkání nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi.

"Hráč Olayinka se dopustil přestupku, na základě kterého mu hrozila trestní sazba zákazu činnosti až na dva měsíce, tedy až na 8 soutěžních utkání. Disciplinární komise dlouhodobě přistupuje k trestání těchto přestupků zákazem činnosti na vyšší počet utkání a z tohoto přístupu a trendu nebude ustupovat," uvedl v komuniké z jednání předseda DK LFA Richard Baček.

Olayinkovi výrazně pomohla dosavadní beztrestnost, ale i to, že se na zasedání osobně dostavil. "Hráč navštívil naše zasedání osobně a svého chování litoval. Disciplinární komise toto, stejně jako dosavadní hráčovu disciplinární beztrestnost, zohlednila jakožto polehčující okolnost. Na druhou stranu disciplinární komise také vzala v potaz chování hráče po jeho vyloučení, kdy se viditelně zdráhal opustit hrací plochu a vyvolával další konfliktní situace s hráči soupeře. Proto disciplinární komise rozhodla o zákazu činnosti na 4 utkání, do nichž se započítává i semifinálové utkání Slavie v MOL Cupu," uvedl ještě Baček.

Přehled zápasu Liberec – Slavia 2:2

Fillo si nezahraje pět zápasů

Ještě o jeden zápas navíc dostal zlínský záložník Martin Fillo za červenou kartu po tvrdém faulu na stopera Slovácka Stanislava Hofmanna v nedělním duelu nejvyšší soutěže.

Fillo ostrým skluzem zasáhl Hofmannovu nohu a už ve čtvrté minutě mu sudí Dominik Starý udělil červenou kartu. Oslabený Zlín v Uherském Hradišti prohrál 0:3 a zůstal poslední v tabulce. Zkušený záložník byl vyloučen i ve svém předchozím ligovém utkání doma proti Spartě. Tehdy jako náhradník vydržel na hřišti pouze čtyři minuty, během nichž dostal dvě žluté karty.

V úvodu této sezony dostali distanc na pět soutěžních duelů rovněž sparťan Jan Kuchta za šlápnutí na hlavu libereckého gólmana Oliviera Vliegena a zlínský Martin Cedidla za surový faul na slávistu Ewertona.

Dosud nejvyšší trest za faul - 12 zápasů - dostal od disciplinárky v samostatné české historii kamerunský útočník Sparty Léonard Kweuke, který v roce 2013 zlomil nohu obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi v semifinále domácího poháru.

Dvě soutěžní utkání nesmí na lavičku Liberce trenér brankářů Marek Čech za vyloučení v závěru vyhroceného duelu se Slavií. Dvouzápasový distanc dostal také královéhradecký záložník Jakub Kučera za červenou kartu v utkání se Spartou.

O polovinu nižší trest si odpyká Adam Kadlec z Bohemians 1905, jenž byl vyloučen v Plzni. Její kapitán Lukáš Hejda vynechá jeden zápas za osm žlutých karet v ligové sezoně. Za čtyři žluté karty v ročníku si jednou nezahrají zlínský Robert Hrubý, mladoboleslavský Lamin Jawo a Mohamed Tijani z Brna.