Slovácko v přípravě nestačilo na Rapid Vídeň, soupeř otočil ze dvou penalt

Slovácko v přípravě podlehlo Rapidu Vídeň 1:2.
Slovácko v přípravě podlehlo Rapidu Vídeň 1:2.Profimedia
Slovácko prohrálo v přípravném utkání na soustředění v Turecku s Rapidem Vídeň 1:2. Po bezbrankovém poločase poslal celek z Uherského Hradiště v Beleku do vedení Petr Reinberk (34), ale šestý tým rakouské ligy otočil stav ze dvou penalt.

SK Rapid – Slovácko 2:1

Slovácko v prvním poločase dostalo míč do sítě, ale turečtí rozhodčí usoudili, že předtím už byl Kohút s míčem mimo hřiště. Na opačné straně Rapid v úvodním dějstvím hned dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Góly začaly paradoxně padat až poté, co po změně stran začalo velmi hustě pršet. Nová posila Slovácka rakouský útočník Kvasina nejprve proti krajanům neproměnil penaltu, ale v 59. minutě už poslal čtvrtý tým české ligy do vedení Reinberk hlavičkou s odrazem o protihráče.

Turecký rozhodčí pak ale nařídil dva pokutové kopy na opačné straně a gólmana Heču překonali v 69. minutě Mayulu i v poslední minutě Kaygin. Slovácko na kempu v Turecku po úvodní remíze 1:1 s rumunským týmem Universitatea Craiova nezvítězilo ani v druhém duelu.