Real Madrid potvrdil přestup Bellinghama, udělal z něj 13. nejdražšího hráče v historii

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Real Madrid potvrdil přestup Bellinghama, udělal z něj 13. nejdražšího hráče v historii
Real Madrid potvrdil přestup Bellinghama.
Real Madrid potvrdil přestup Bellinghama.
Twitter @realmadrid
Anglický záložník Jude Bellingham (19) už se stal oficiálně posilou Realu Madrid, kam přestoupil z Dortmundu za 103 milionů eur (2,45 miliardy korun). Oba fotbalové kluby to oznámily na svých webech. Real podepsal s Bellinghamem šestiletou smlouvu. S případnými bonusy může cena mladého talentu vystoupat podle agentury SID až na 137 milionů eur (3,26 miliardy korun).

Podle specializovaného serveru Transfermarkt.com je Bellingham 13. nejdražším hráčem historie. Real koupil za vyšší sumu jen Belgičana Edena Hazarda, který přišel v roce 2019 z Chelsea za 115 milionů eur. Bonusy závisí na sportovních výsledcích Realu a Bellinghamových výkonech v příštích šesti sezonách.

"Díky, Jude, za tři oddané roky v Borussii. Byly to fantastické společné chvíle," uvedl generální ředitel dortmundského klubu Hans-Joachim Watzke. O odchodu své opory informovala Borussia už minulý týden. Real slavnostně představí novou posilu ve čtvrtek.

Bellingham, který byl už v 16 letech oporou druholigového Birminghamu, přišel do Dortmundu před třemi lety za 25 milionů eur. Za vestfálský celek odehrál 132 soutěžních utkání, ve kterých dal 24 gólů a 25 branek připravil spoluhráčům.

V Dortmundu plnil i roli kapitána a vyhrál Německý pohár, ligového triumfu se ale nedočkal. Borussia v uplynulé sezoně přišla o první titul po 11 letech až v posledním kole. V reprezentaci odehrál Bellingham 24 duelů a pomohl Anglii do finále Eura a čtvrtfinále mistrovství světa.

Bellingham zářil i v uplynulé sezoně.
Livesport

Další přestupy a spekulace