Druhý nejdražší přestup z Dortmundu. Real dá za Bellinghama 2,43 miliardy

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Druhý nejdražší přestup z Dortmundu. Real dá za Bellinghama 2,43 miliardy
Bellingham odehrál za Dortmund 132 utkání s bilancí 24+25.
Bellingham odehrál za Dortmund 132 utkání s bilancí 24+25.
Reuters
Anglický záložník Jude Bellingham (19) přestoupí z Dortmundu do Realu Madrid, který za něj zaplatí 103 milionů eur (2,43 miliardy korun). Borussia navíc může ještě dostat na bonusech až 30 procent z přestupové částky. Německý vicemistr informoval o dohodě obou klubů na webu. Realu zbývá s hráčem doladit podmínky šestileté smlouvy.

Bellingham se stane druhým nejdražším hráčem, který kdy přestoupil z Dortmundu. Více stál jen francouzský křídelník Ousmane Dembélé, za kterého v roce 2017 zaplatila Barcelona 140 milionů eur, jak uvedl specializovaný server Transfermarkt.com. Dembélé je v žebříčku nejdražších fotbalistů na třetím místě za dvojicí z Paris St. Germain Kylianem Mbappém (180 milionů eur) a Neymarem (222 milionů eur).

Bellingham, který na konci června oslaví 20. narozeniny, je považován za jednoho z největších talentů současnosti. Už v 16 letech byl oporou druholigového Birminghamu a před třemi lety zamířil za 25 milionů eur do Dortmundu. Za vestfálský celek odehrál 132 soutěžních utkání, ve kterých dal 24 gólů a 25 branek připravil spoluhráčům.

V Dortmundu plnil i roli kapitána a vyhrál Německý pohár, ligového triumfu se ale nedočkal. Borussia v uplynulé sezoně přišla o první titul po 11 letech až v posledním kole. V reprezentaci odehrál Bellingham 24 duelů a pomohl Anglii do finále Eura a čtvrtfinále mistrovství světa.