Villarreal podržel v Madridu skvělý brankář, Girona byla na Real krátká

Villarreal proti Getafe podržel gólman Jörgensen.
Villarreal proti Getafe podržel gólman Jörgensen.AFP
Fanoušci Getafe jen tak nezapomenou na návštěvu mladého brankáře Filipa Jörgensena (21) v dresu Villarrealu, ten totiž vytěsnil všech devět střel, které mířily jeho směrem a zajistil svému týmu v 8. kole La Ligy bezbrankovou remízu. Příliš se nedařilo ani dalšímu madridskému celku. Rayo Vallecano zachránilo remízu 2:2 s Mallorkou až v závěru nastavení. V čase 90+12 se z pokutového kopu trefil veterán Radamel Falcao (37). Real Madrid si poradil s jedním z nejlepších týmů úvodních kol La Ligy Gironou 3:0.

Getafe – Villarreal 0:0

Už v první půli byl za úder loktem do tváře soupeře naprosto zbytečně vyloučen hostující křídelník Álex Baena. Azulones ovšem více jak hodinovou početní výhodu využít nedokázali, a to především kvůli fantasticky chytajícímu brankáři Jörgensenovi. Domácí tak na celek z Castellónu nevyzráli už podesáté v řadě.

Vallecano – Mallorca 2:2

Domácí vstoupili do duelu s chutí a už ve čtvrté minutě se radovali z vedení, jenže postupem času jejich aktivita klesala. To nejdříve vyústilo ve vyrovnávací gól a po změně stran také v branku Antonia Sáncheze, která se dlouho jevila jako vítězná. Na konci dlouhého nastavení ale dostal možnost zahrávat pokutový kop domácí Falcao, jenž sice svůj první pokus neproměnil, kvůli brzkému vyběhnutí brankáře nicméně kopal ještě jednou a tentokrát se již nemýlil.

Girona – Real Madrid 0:3

Štika La Ligy Girona se alespoň v prvních minutách střetnutí zdála být dobře připravená, nedokázala však využít své šance, a zákonitě tak přišla lekce z efektivity, kterou v rozmezí čtyř minut podtrhli přesnými trefami Joselu a Aurélien Tchouaméni. S lehkostí, jakou dokázal Bílý balet odskočit, se Gironistes nedokázali vypořádat, a kvůli ztrátě všech bodů propadli v tabulce právě za svého soupeře z hlavního města.

Real Sociedad – Athletic Bilbao 3:0

Zpočátku vyrovnané utkání se na stranu domácích převrátilo po půlhodině hry, kdy svůj první gól od května minulého roku vstřelil Robin Le Normand. Na něj po změně stran navázali naopak tradiční kanonýři Takefusa Kubo, jenž si připsal již pátou letošní ligovou branku, a Mikel Oyarzabal. La Real tak v tabulce přeskočil svého baskického rivala a posunul se na čtvrtou příčku.