Brest dokonal v Lille comeback, jízdu Monaka vedl Ben Yedder. Rennes zničilo nováčka

Brest doma prohrával o dva góly, nakonec ale Lens porazil 3:2.
Brest doma prohrával o dva góly, nakonec ale Lens porazil 3:2.AFP
Hráči Lens vedli v 1. kole Ligue 1 na hřišti Brestu už 2:0, nakonec ale padli 2:3 a nedokázali tak napodobit start do minulé sezony, v níž našli přemožitele až v 10. kole a ročník završili druhým místem a postupem do základní skupiny Ligy mistrů. Vítězství Monaka v Clermontu 4:2 řídil dvěma brankami včetně té vítězné kanonýr Wissam Ben Yedder, Rennes doma rozcupovalo nováčka z Mét 5:1.

Brest – Lens 3:2

Hosté se rychle dostali do dvoubrankového vedení, na čemž měl podíl také autor hattricku z úvodního vzájemného zápasu z minulého ročníku Florian Sotoca. Pak ale přišel velký návrat Pirátů.

Vítěznou trefou z pokutového kopu jej v samém závěru korunoval svým druhým gólem Romain Del Castillo. Loňský vicemistr navíc tou dobou již hrál v oslabení, neboť červenou kartu viděl Adrien Thomasson.

Clermont –⁠ Monako 2:4

Do utkání vstoupil domácí celek skvěle, když si už v sedmé minutě připsal svou premiérovou branku mezi francouzskou smetánkou Mateusz Wieteska. Klub z Azurového pobřeží však stihl ještě do poločasu skóre otočit.

Nejprve pohlednou kombinaci uzavřel přesným zakončením Vanderson a poté překlopil misky vah na stranu hostů Ben Yedder. Stejný hráč pak skóroval v 70. minutě znovu, čímž zajistil knížecímu klubu úspěšný start do sezony.

Montpellier – ⁠Le Havre 2:2

Le Havre vybojoval při návratu do Ligue 1 po 14 letech cenný bod. Vítězové uplynulého ročníku druhé nejvyšší soutěže se dostali do vedení již v šesté minutě. Po změně stran ovšem zaúřadovala letní posila z Norska Akor Adams.

Nogerijský forvard během dvou minut otočil vývoj utkání na stranu domácího favorita. Talentovaný Nigerijec, o jehož služby měla velký zájem také pražská Slavia, však nakonec poslední slovo neměl, jelikož v nastaveném čase vyrovnal Samuel Grandsir.

Nantes –⁠ Toulouse 1:2

O úvodní trefu domácích se postaral již ve 13. minutě proměněným pokutovým kopem Mostafa Mohamed, jenž převzal roli penaltového exekutora po přestupu letité opory domácích Ludovica Blase do Rennes. Jeho gól však Kanárkům k bodům nestačil.

Po hodině hry totiž dokázal vyrovnat mladý Maročan Zakaria Aboukhlal, který byl v uplynulém ročníku s bilancí 10 branek a pěti asistencí nejproduktivnějším hráčem svého celku, a v závěru pak rozhodl dánský obránce Rasmus Nicolaisen.

Rennes –⁠ Méty 5:1

Domácí výrazný favorit se dostal do vedení po 20 minutách, nováčkovi se ale podařilo bleskově srovnat. Červenočerní tak odrazili odpor hostů až po změně stran, kdy skóroval tahoun Amine Gouiri.

V 67. minutě zvyšoval Belgičan Jérémy Doku, o jehož služby jeví zájem elitní týmy Premier League. Dvěma pozdními zásahy pak ještě jistil vítězství Ibrahim Salah, pro kterého se jednalo o premiérové trefy v Ligue 1.

Štrasburk –⁠ Lyon 2:1

Domácí celek, jenž patří do portfolia majitelů londýnské Chelsea, se v premiérovém soutěžním klání pod vedením Patricka Vieiry dlouho spíše bránil. Alexandre Lacazette však spálil několik šancí, čímž potvrdil rozpoložení, v němž se od letní přípravy nachází celá ofenziva Les Gones.

Po změně stran se už Alsasané osmělili a hned dvakrát dokonce skórovali, přičemž rozhodující trefu měl na svědomí Lebo Mothiba. Následné snížení Nicoláse Tagliafica přišlo příliš pozdě.