Němcům na malém Euru nestačily k výhře nad Izraelem dvě penalty ani přesilovka

Němci si s Izraelem neporadili, přestože celý druhý poločas hráli v početní výhodě.AFP
Zatímco česká jednadvacítka se musela v úvodním utkání Eura U21 sklonit před Anglií, druhý zápas ve skupině C vítěze nenašel. Němci jen remizovali s Izraelem 1:1, byť hráli celý druhý poločas proti deseti a měli k dispozici dvě penalty. Neproměnili ale ani jednu. Švýcaři dokázali otočit duel s Norskem a ve skupině D berou tři body za výhru 2:1. Ve šlágru druhého hracího dne porazila Francie Itálii 2:1.

Německo –⁠ Izrael 1:1

Papírový outsider z Izraele se dlouho bránil tlaku Němců a dokonce chvíli i vedl. Těsně před přestávkou se navíc nechal vyloučit Eden Kartsev. Přesilovku ale Die Mannschaft po změně stran využít nedokázal.

Hráče v bílých dresech mohly mrzet zejména dva neproměněné pokutové kopy z úvodu a závěru zápasu. Němci tak roli favorita hrubě nezvládli, o nápravu se pokusí v neděli proti Česku, Izrael ve stejný den změří síly s Anglií.

Statistiky zápasu
Statistiky zápasuOpta by Stats Perform

Norsko –⁠ Švýcarsko 1:2

Seveřané měli po velmi dobrém začátku k vítězství blíže, když se již v 19. minutě prosadil po individuální akci Emil Konradsen Ceide. Švýcaři ovšem ještě do konce první půle srovnali.

Po změně stran poté dokonal obrat Kastriot Imeri, jenž nádhernou ranou z dálky přiřknul svému týmu klíčové tři body v boji o postup ze skupiny.

Francie –⁠ Itálie 2:1

Les Bleus se dostali do vedení ve 23. minutě, kdy se fantastickou patičkou prosadil Arnaudo Kalimuendo. Italové dokázali ještě do přestávky vyrovnat, na čemž se náramnou asistencí podílel záložník AC Milán Sandro Tonali.

Ani jeho dovednosti však Azzurri k bodům nepomohly. Po hodině hry totiž rozhodl o výhře Francouzů útočník Lyonu Bradley Barcola.