Messi podruhé za sebou vstřelil v MLS dva góly, tentokrát před rekordní návštěvou

Messi uspěl v utkání dvakrát.
Messi uspěl v utkání dvakrát.AFP
Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi (36) podruhé za sebou vstřelil v MLS dva góly, v sobotu pomohl Interu Miami k výhře 4:1 na hřišti New England. Zápas i kvůli osminásobnému držiteli Zlatého míče sledovalo na Gillette Stadium ve Foxborough 65.612 diváků, což je nový rekord na utkání místního týmu Revolution.

New England Revolution – Inter Miami 1:4

Messi, jenž před týdnem dvakrát skóroval při výhře 3:1 nad Nashvillem, se střelecky prosadil ve 32. a 68. minutě. V 83. minutě pak střelu kapitána argentinských mistrů světa vyraženou gólmanem dorazil do branky Benjamin Cremaschi a minutu před koncem Messi přihrál na čtvrtou branku bývalému parťákovi z Barcelony Luisi Suárezovi.

Šestatřicetiletý Messi vede s devíti góly tabulku střelců MLS a je prvním hráčem v historii soutěže, který se ve svých úvodních sedmi utkáních sezony podílel na 16 brankách. Miami, jež loni nepostoupilo do play off, aktuálně vede tabulku Východní konference.