Hádka o penaltu zastínila jednoznačnou výhru. Ta situace mě opravdu naštvala, řekl Pochettino

Reklama
Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama

Hádka o penaltu zastínila jednoznačnou výhru. Ta situace mě opravdu naštvala, řekl Pochettino

Cole Palmer a Nicolas Jackson z Chelsea se střetli před pokutovým kopem, na což reagují Conor Gallagher a Noni Madueke.
Cole Palmer a Nicolas Jackson z Chelsea se střetli před pokutovým kopem, na což reagují Conor Gallagher a Noni Madueke.AFP
Navzdory jednoznačné výhře 6:0 nad Evertonem v pondělním 33. kole anglické ligy byl trenér fotbalistů Chelsea Mauricio Pochettino pořádně vytočený. Naštvala ho totiž situace po více než hodině hry, kdy se hráči londýnského celku Noni Madueke a Nicolas Jackson za stavu 4:0 dohadovali o tom, kdo kopne penaltu, přestože tradičním exekutorem je Cole Palmer. Pochettino se na tiskové konferenci za nevídaný incident omluvil a prohlásil, že podobné chování nehodlá znovu tolerovat.

Chelsea –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Everton 6:0

Pokutový kop vybojoval v 61. minutě Madueke, který si vzal míč od Mala Gusta a šel s ním k penaltovému puntíku i přes protesty spoluhráče Jacksona, jehož se snažili zklidnit Gusto i Thiago Silva. Od Maduekeho si ale chtěl vzít balon tradiční exekutor Chelsea a v té době třígólový Palmer, což se však anglickému reprezentantovi do 21 let nelíbilo. Mezi ně se vložil kapitán Conor Gallagher, který míč předal Palmerovi. V tu chvíli ale k němu přiběhl autor čtvrté branky Jackson, dožadující se kopnutí penalty. Gallagher ho ale stejně jako Maduekeho od Palmera odstrčil. Nevěřícně na celou situaci vedle diváků zírali také hráči Evertonu.

Jednadvacetiletý Palmer proměnil i devátý pokutový kop v ligové sezoně a díky čtyřem brankám do sítě liverpoolského celku zaokrouhlil počet tref v aktuálním ročníku Premier League na dvacet. Zároveň se tím v čele kanonýrů dotáhl na Nora Erlinga Haalanda z Manchesteru City.

"Hráči vědí, že penalty kope Palmer. Ta situace mě hodně, ale opravdu hodně naštvala. Zápas se vysílal po celém světě. Chci se za to omluvit. Takhle se chovat nemůžeme. Je ostudné, že o tom musíme mluvit po takovém neuvěřitelném utkání. Hráči musí ukazovat, že jsou hladoví po gólech, ale ne v takové situaci. Tohle už znovu nestrpím, to vám slibuju," řekl dvaapadesátiletý Argentinec Pochettino, jehož svěřenci neprohráli osm kol po sobě a jsou devátí.

Hříšníky nehodlá trestat, musí se ale podle něj poučit. "Jsou to mladí kluci, takhle se chovají. Mladíci někdy staví své zájmy před tým, ale musí se rychle naučit, že je třeba, aby hráli pro tým. Tyto věci vezmeme v potaz do další sezony. Pokud se nepoučí, pak už určitá opatření uděláme. Gallagher jako kapitán předvedl velmi dobrou reakci. Takového chování se nemůžeme dopouštět," uvedl někdejší obránce Espaňolu Barcelona, Paris St. Germain nebo Bordeaux.

"Ukazuje se, že se nezříkáme odpovědnosti. Možná celá situace působila přehnaně, vznikla ale jen z naší touhy po vítězství. Zpětně se celé situaci zasmějeme," uvedl po zápase střelec čtyř branek Palmer. 

U jeho výkonu se zastavil i trenér Pochettino. "Potenciál ke střílení gólů měl už v Manchesteru City, ale to, jak se u nás adaptoval, je fantastické. Pro tým je úžasný. Dokazuje, že klub jeho podpisem udělal správné rozhodnutí," prohlásil na adresu produktivního záložníka někdejší trenér Tottenhamu nebo PSG. "Blues" koupili Palmera loni v září od obhájce titulu za 40 milionů liber (téměř 1,2 miliardy korun).

Tabulka Premier League