Minuta hrůzy Nottingham na kolena nepoložila. Cenný bod vykouzlil hlavičkující Domínguez

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Minuta hrůzy Nottingham na kolena nepoložila. Cenný bod vykouzlil hlavičkující Domínguez
Utkání skončilo remízou.
Utkání skončilo remízou.
AFP
Fotbalisté Brentfordu remizovali v sedmém kole Premier League na hřišti Nottinghamu 1:1. Nálada diváků na City Ground měla velmi kolísavý vývoj, neboť jako první sice dostali míč do branky domácí, gól ale z důvodu ofsajdu neplatil. Krátce po změně stran pak viděl druhou žlutou kartu Moussa Niakhaté (27) a hostující přesilovku okamžitě proměnil ve vedoucí trefu Christian Nörgaard (29). Forest však své zbraně ani v početní nevýhodě nesložili a díky hlavičce Nicoláse Domíngueze (25) ukořistili z duelu alespoň bod.

Nottingham – Brentford 1:1

První vzrušení přinesl rohový kop domácích z osmé minuty, po němž se pohotově prosadil Awoniyi, nicméně jeho radost brzy překazil zdvižený praporek sudího. Další nebezpečí přišlo až o čtvrthodinu později, když Anthony Elanga předvedl na pravé straně povedený průnik do vápna, ten však zakončil jen střelou do boční sítě.

Stejný hráč se prodíral do nadějné pozice i o chvíli později, tentokrát ale rodáka z Malmö zradilo zpracování. V nastavení první půle se ještě k prvnímu vážnějšímu zakončení hostů dostal Vitaly Janelt, avšak Matt Turner jeho ránu reflexivně vyrazil.

Statistiky utkání.
Opta by Stats Perform

Po změně stran mohl svůj zákrok ze závěru poločasu znehodnotit právě Turner, který příliš dlouho váhal s rozehrávkou a jen díky skvělému zajištění Willyho Bolyho zůstalo skóre beze změny. Stejný hráč předvedl své defenzivní umění i o pár vteřin později, když hrudí zblokoval ostrý projektil Janelta. Rostoucí nápor Včel umocnil Bolyho stoperský kolega Niakhaté, jenž byl po druhé žluté kartě za ošklivé šlápnutí na lýtko soupeře vyloučen.

Brentford poskytnutou výhodu zužitkoval brzy, když ho v 58. minutě poslal do vedení přesnou hlavičkou Nörgaard. O sedm minut později si ale sladkou lžičku medu připravili pro své fanoušky i hráči Nottinghamu. Nově příchozí Harry Toffolo dostal příležitost k centru, který dokázal geniálním zakončením ze vzduchu přetavit v gólovou radost Domínguez, jenž chytře přeloboval Marka Flekkena.

Tabulka Premier League