Lens hladce porazilo Angers, Toulouse prodloužilo sérii porážek před vlastním publikem

Lens nemělo s posledním týmem ligy problémy.
AFP
Fotbalisté Toulouse prohráli v deštivém utkání 28. kola Ligue 1 na vlastním stadionu s Lille 0:2. Oba góly padly v úplném závěru, Alexsandro (23) otevřel skóre v 86. minutě, druhý zásah doručil v 11. minutě nastavení útočník Mohamed Bayo (24). Hráči Lens potvrdili roli obrovského favorita, když na vlastním stadionu porazili beznadějně poslední Angers 3:0.

Toulouse – Lille 0:2

Duel rozhodl v samotném závěru svým třetím gólem v ročníku obránce Alexsandro. Tým ze severu Francie napravil kolaps z minulého ligového klání, v němž po tragické koncovce střetnutí daroval bod Lyonu. Les Violets naopak prodloužili sérii porážek před vlastním publikem na číslo tři. Tolik domácích zápasů bez výhry přitom naposledy zapsali v samém úvodu sezony.

Lens – Angers 3:0

Skóre sice otevřel domácí kapitán Seko Fofana, hlavní hvězdou večera se však stal dvougólový Lois Openda, jenž navázal na hattrick z minulého klání. Předtím přitom čekal na přesný zásah více než dva měsíce. Racing Club se povinnou výhrou vrátil v neúplné tabulce na druhou příčku a opět se přiblížil první účasti v Lize mistrů od sezony 2002/2003.