Barcelona –⁠ Plzeň 5:1. Sympatický výkon hostí nestačil, Lewandowski nastřílel hattrick

Robert Lewandowski nastřílel v novém dresu první hattrick.
Robert Lewandowski nastřílel v novém dresu první hattrick.AFP
Jednoznačné bylo utkání Ligy mistrů mezi favorizovanou Barcelonou a aktuálním českým mistrem z Plzně. Domácí tým hlavně díky prvnímu hattricku Roberta Lewandowského (34) v dresu Barcelony vyhrál jasně 5:1. jediný gól hostí dal Jan Sýkora (28).

Katalánci si hned od úvodního hvizdu vytvořili velkou převahu, kterou využili už po první velké šanci. Jules Koundé přiťukl po rohovém kopu míč na hlavou zakončujícího Kessieho.

Dramatický moment přišel ve 24. minutě, kdy se Jhon Mosquera ve vápně obtočil kolem Andrease Christensena. Obránce následně stáhl Kolumbijce k zemi a viděl červenou. Vyloučení i penaltu však kvůli loktu v Dánově obličeji odvolal VAR.

Statistiky utkání Barcelona - Plzeň

Pak už zaúřadoval Lewandowski, jenž si udělal prostor na hranici vápna a přesnou ranou k tyči nedal Jindřichu Staňkovi šanci. Ve 44. minutě se přece jen ze zásahu radovala Plzeň. Centr Václava Jemelky uklidil do sítě nehlídaný Sýkora. Poslední slovo však měl znovu polský kanonýr, když hlavičkou po přesném centru zamířil do odkryté brány.

Barcelona pokračovala v aktivní hře také ve druhém dějství, šancí však výrazně ubylo. Vstřelit kontaktní branku proto mohl po ojedinělé útočné akci Plzně Tomáš Chorý. Zakončení zevnitř šestnáctky po přihrávce Mosquery však nebylo přesné. Skvělý večer naopak na druhé straně podtrhl třetím přesným zásahem zpoza vápna Lewandowski. Demolici Viktorie ještě hlavičkou navýšil střídající Ferran Torres.

Livesport hráč utkání: Robert Lewandowski (Barcelona)