Messi převzal vytouženou trofej a pak nadchl fanoušky: Ještě nekončím!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Messi převzal vytouženou trofej a pak nadchl fanoušky: Ještě nekončím!
Messi po triumfu na MS uvedl, že si za Argentinu chce zahrát ještě pár zápasů jako mistr světa.
Messi po triumfu na MS uvedl, že si za Argentinu chce zahrát ještě pár zápasů jako mistr světa.
AFP
Lionel Messi (35) dal po převzetí vytoužené trofeje pro mistry světa argentinským fanouškům další důvod k radosti, když prohlásil, že reprezentační kariéru ještě neuzavře. Byť dle všeho nadále platí, že letošní šampionát byl jeho posledním, uvedl, že za národní tým si chce zahrát ještě pár zápasů jako úřadující světový šampion.

Stal se nejlepším hráčem turnaje. V Kataru vstřelil Messi sedm branek a ve tabulce kanonýrů obsadil druhé místo o jeden gól za francouzským útočníkem a klubovým spoluhráčem z Paris St. Germain Kylianem Mbappém.

Ve finále proti Francii zaznamenal dva góly a úspěšný byl i v penaltovém rozstřelu. Jihoameričané ztratili po infarktovém průběhu vedení 2:0 a v prodloužení 3:2, ale po remíze 3:3 zvítězili na penalty 4:2 a potřetí v historii šampionát ovládli. Předtím se tak stalo v letech 1978 a 1986.

Sestřih zápasu Argentina – Francie
Livesport CZ

"Všichni o tom sní už od dětství. Měl jsem to štěstí, že jsem v kariéře dosáhl všeho. A poslední chybějící trofej je tady," citovala média Messiho, jenž s Argentinou ovládl vloni i jihoamerický šampionát Copa América.

"Je to šílené. Podívejte se na tu trofej, jak je krásná. Strašně moc jsem ji chtěl. Představoval jsem si ji. Blížila se," uvedl někdejší hráč Barcelony, jenž neuspěl s Argentinou ve finále v roce 2014.

Kapitánova radost během rozstřelu
AFP

Už před startem turnaje prohlásil, že pátý start na MS bude jeho poslední. "Po tom, co jsem v kariéře tolik bojoval, se vše pomalu chýlí ke konci. Chtěl jsem ukončit kariéru touhle trofejí. Nic víc už nemůžu chtít. Ale miluju fotbal, miluju to, co dělám, miluju, když jsem v národním týmu a s těmito hráči. Chci ještě zažít pár zápasů jako mistr světa," konstatoval Messi, jemuž po turnaji chybějí už jen dva góly k dovršení mety sta branek za národní tým.

O zisku trofeje pro mistra světa prý nepochyboval. "Věděl jsem, že mi ji Bůh dá. Nevím proč, ale měl jsem pocit, že to bude teď. Mám ohromnou radost," podotkl Messi, jeož rozhodnutí pokračovat uvítal trenér Lionel Scaloni. "Je obrovská radost ho trénovat. Všechno, co přináší do týmu, nemá obdoby. Něco takového jsem ještě nikdy neviděl."