Play off LM: Kangův gól neodvrátil prohru CZ v Haifě, Dynamo padlo s Benfikou

Profimedia
Někdejší sparťanský záložník Guélor Kanga (31) dal gól za Crvenou zvezdu Bělehrad v úvodním utkání play off Ligy mistrů, ale srbský mistr na hřišti Maccabi Haifa neudržel vedení a prohrál 2:3. Postupu do skupiny se přiblížila Benfica Lisabon, která v Lodži porazila Dynamo Kyjev 2:0.

Kanga ve 40. minutě přesnou střelou zpoza šestnáctky zvýšil na 2:1 pro CZ Bělehrad. Gabonský záložník se dostal do slušné formy, v osmém soutěžním zápase sezony si připsal čtvrtou branku.

Domácí Frantzdy Pierrot ale krátce po přestávce svým druhým gólem vyrovnal a v 61. minutě obrat Maccabi dokonal Tjarron Chery. Crvena zvezda tak v nové sezoně poprvé zaváhala po úvodních sedmi soutěžních výhrách.

Výsledky úvodních zápasů play off Ligy mistrů

Benfiku poslal do vedení už v deváté minutě Gilberto a ještě v prvním poločase zvýšil Goncalo Ramos. Po změně stran naskočil do hry i obránce portugalského mužstva Alexander Bah, další někdejší slávista Petar Musa zůstal na lavičce hostů stejně jako exsparťan Mihailo Ristič.

Lisabonský tým, který Dynamo Kyjev potkal také v minulém ročníku ve skupině Ligy mistrů, zvítězil i v pátém soutěžní utkání aktuální sezony.