Plzeň překvapivě ztratila s posledními Pardubicemi, Olomouc se posunula na čtvrté místo

Profimedia
Fotbalisté Plzně v 16. kole FORTUNA:LIGY remizovali na hřišti posledních Pardubic 1:1 a počtvrté v sezoně ztratili body. Východočeši se povedeným výkonem rozloučili s azylem ve vršovickém Ďolíčku, zimní pauzu i tak stráví na chvostu ligové tabulky. Olomouc vyhrála v Brně 3:2 a poskočila na čtvrté místo před Hradec Králové, jenž v Mladé Boleslavi podlehl Slovácku 1:2.

Pardubice - Plzeň 1:1

Pardubice zaskočily Viktorii Plzeň, když v souboji prvního s posledním získaly bod za remízu 1:1. Hrdinou domácích se při jejich loučení s pražským azylem stal 37letý Pavel Černý, který v 57. minutě poslal outsidera do vedení. Ostudu lídra české nejvyšší soutěže poté částečně odčinil Milan Havel. Západočeši i přes překvapivou ztrátu zůstanou přes zimní přestávku v čele ligového pelotonu, jejich náskok na druhou Slavii se ovšem může ztenčit na pouhé dva body.

Přehled zápasu Pardubice - Plzeň

Brno - Olomouc 2:3

Olomoucká Sigma zvítězila na hřišti Zbrojovky Brno 3:2. Skóre utkání otevřel už v osmé minutě Ondřej Zmrzlý, který na začátku týdne obdržel premiérovou pozvánku do národního týmu. O vítězství a posunu hostů do elitní skupiny ligy ale rozhodl až v 78. minutě Jan Navrátil. Hanáci tak oplatili soupeři porážku z úvodu sezony, kdy na Andrově stadionu padli o dvě branky.

Přehled zápasu Brno - Olomouc

Hradec Králové - Slovácko 1:2

Slovácko v Mladé Boleslavi porazilo Hradec Králové 2:1 a posunulo se na osmé místo. Na úvodní branku střetnutí, o kterou se svou premiérovou ligovou trefou postaral ze Sparty vypůjčený mladík Matěj Ryneš, dokázal tým z Uherského Hradiště odpovědět dvakrát až po změně stran. V duelu přitom předtím přišel o několik opor, když například už v první půli střídal Milan Petržela. Hlavní postavou obratu se stal Ondřej Mihálik, který na vyrovnávací gól asistoval a druhý z penalty sám vstřelil.