Deštivou časovku na úvod Vuelty ovládl tým dsm-firmenich. Quick Step s Hirtem skončil čtvrtý

Sestava dsm-firmenich na Vueltě ovládla týmovou časovku.
Sestava dsm-firmenich na Vueltě ovládla týmovou časovku.Profimedia
Úvodní deštivou časovku družstev na cyklistické Vueltě vyhrála nizozemská stáj dsm-firmenich s francouzským vrchařem Romainem Bardetem (32). Tým Soudal-Quick Step s českým reprezentantem Janem Hirtem (32) a obhájcem titulu Remcem Evenepoelem (23) v sestavě byl na trati 14,8 km v ulicích Barcelony čtvrtý.

Zahájení 78. ročníku Vuelty provázela nepřízeň počasí a v náročných podmínkách závod poznamenala řada pádů. Tým dsm-firmenich zvítězil o necelou sekundu před sestavou domácího Movistaru. Třetí byla s odstupem šesti sekund stáj EF Education-EasyPost. Stejné manko měl i Soudal-Quick Step.

Nizozemský tým Jumbo-Visma, jehož jezdci ovládli v této sezoně obě dosavadní Grand Tours a ve Španělsku bojují o červený dres s vítězem Gira d'Italia Primožem Rogličem i dánským šampionem Tour de France Jonasem Vingegaardem, skončil až jedenáctý se ztrátou 32 sekund.

Na Vueltě cyklisty čeká celkem 21 etap. Závod vyvrcholí po 3156,5 km v neděli 17. září v Madridu.