Švýcar Yule podruhé v kariéře vyhrál slalom SP v Kitzbühelu, Ryding dojel poprvé na pódiuProfimedia
Švýcarský lyžař Daniel Yule (29) podruhé v kariéře vyhrál slalom Světového poháru v Kitzbühelu. Druhé místo obsadil obhájce loňského vítězství Brit Dave Ryding (36) a připsal si první stupně vítězů v zatím nepovedené sezoně. Třetí byl Lucas Braathen (22) z Norska.

Daniel Yule byl po prvním kole sedmý se ztrátou 85 setin sekundy na prvního Manuela Fellera. Rakouský favorit ale druhou jízdu nezvládl, krátce po startu chyboval a nedokončil. Švýcarskému závodníkovi vynesl vítězství třetí čas v kole.

Yule v Kitzbühelu navázal na triumf z roku 2020 a celkově si ve Světovém poháru připsal páté individuální vítězství. Všechny dosavadní úspěchy zaznamenal ve slalomu.

Dnes vyhrál s náskokem čtyř desetin sekundy před Rydingem, který si oproti prvnímu kolu v konečném pořadí polepšil o 14 míst. Ani to však Britovi na druhou výhru v kariéře nestačilo. Braathen dojel třetí se ztrátou jediné setiny na Rydinga a posunul se do čela průběžného hodnocení slalomu. Na prvním místě má náskok pěti bodů před krajanem Henrikem Kristoffersenem. Yule je třetí.

V čele celkového hodnocení je stále Švýcar Marco Odermatt, který však stejně jako v sobotu na startu chyběl kvůli zranění kolena z pátečního sjezdu. Na kontě má 1186 bodů, druhý je s 961 body Nor Aleksander Aamodt Kilde, jenž slalom vynechal.