Krejčíková poskočila na desátou příčku žebříčku, Siniaková je znovu deblovou jedničkou

Reklama
Reklama
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Krejčíková poskočila na desátou příčku žebříčku, Siniaková je znovu deblovou jedničkou
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková
Profimedia
Česká tenistka Barbora Krejčíková (27) si po zisku titulu v San Diegu polepšila v žebříčku na desáté místo. Staronovou světovou jedničkou ve čtyřhře je Kateřina Siniaková (27). Pořadí singlu stále vede Běloruska Aryna Sabalenková (25).

Krejčíková v nedělním finále porazila Američanku Sofii Keninovou 6:4, 2:6 a 6:4. Po zisku sedmého titulu v kariéře a druhého letos si v pořadí WTA polepšila o tři místa.

Poté uspěla i ve čtyřhře, ve které se Siniakovou ve finále porazily domácí pár Danielle Collinsová, Coco Vandewegheová 6:1 a 6:4. Siniaková se díky společnému 16. triumfu vrátila na pozici světové jednička, Krejčíková je v žebříčku čtyřhry pátá.

Českou jedničkou ve dvouhře je úřadující wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová na šesté příčce. Na osmém místě je finalistka letošního French Open Karolína Muchová.

Následují Petra Kvitová na 14. místě, Marie Bouzková na 30. pozici, Karolína Plíšková na 36. příčce, Linda Nosková na 41. místě a v první stovce je z českých tenistek ještě Siniaková na 90. pozici.

Mužskou jedničkou je stále vítěz rekordních 24 grandslamů Novak Djokovič ze Srbska. Jediným českým zástupcem v první stovce pořadí ATP je Jiří Lehečka, kterému patří 30. příčka.

Cesta Krejčíkové turnajem v San Diegu
Livesport